De provincie Groningen blijft voor de komende week de kleurcode ‘oranje’ houden op de coronakaart van het ECDC, de Europese evenknie van het RIVM. Dat maakte het gezondheidsinstituut donderdagmiddag bekend.
Vorige week ging Groningen nog een niveau naar beneden op de coronakaart van de EU, samen met Zeeland, Drenthe, Friesland. Het aantal besmettingen in Groningen daalde echter niet genoeg om naar de ‘groene’ kleurcode te gaan, want in Groningen zijn nog steeds meer dan 50 vastgestelde besmettingen per 100.000 inwoners in de afgelopen twee weken. Ook is meer dan 4 procent van de tests positief.
Andere Nederlandse provincies kregen wel een lager risiconiveau op de coronakaart van de EU. Overijssel, Utrecht, Noord-Brabant en Gelderland gingen van ‘rood’ naar ‘oranje’. Met deze verandering zijn alleen Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Limburg nog ‘rood’.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…