Categorieën: Nieuws

Zeefgebouw Suikerzijde krijgt groot zonnedak

Het voormalige Zeefgebouw van de vroegere suikerfabriek krijgt een van de grootste zonnedaken van de gemeente Groningen. Op het dak worden 920 zonnepanelen geplaatst.

Volgens de gemeente past het plaatsen van zonnepanelen op het Zeefgebouw goed bij de ambities van de gemeente voor zonne-energie. Bovendien is het Suikerterrein een plek om te pionieren en experimenteren. Ook wordt het dak van het zeefgebouw geïsoleerd.

“De panelen zijn vanaf de grond niet of nauwelijks zichtbaar,” zegt wethouder Roeland van der Schaaf. “Dit omdat het Zeefgebouw karakteristiek is en op termijn als monumentaal kan worden aangemerkt.”

Met de zonnepanelen kan per jaar ruim 300 duizend kWh opgewerkt worden. Dat is meer dan het gebouw zelf vraagt, daardoor kan ook strroom geleverd worden aan de gebouwen op de rest van het terrein. Daar wordt straks ook geëxperimenteerd met een ‘smart grid’. Dat is een systeem dat de opgewekte stroom op een slimme manier verdeelt over diverse afnemers, voordat de stroom het net opgaat.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

46 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

1 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden