Categorieën: Nieuws

Provincie vervangt alle werkschepen door elektrische exemplaren

In 2023 worden er twee nieuwe, elektrische werkschepen gebouwd voor de provincie Groningen. Met deze investering van 2,1 miljoen euro is Groningen straks de eerste provincie die alleen gebruikmaakt van elektrische werkschepen.

De Thomas van Seeratt, die in 2012 in gebruik werd genomen door de provincie, is eigenlijk te groot voor het werk waar de regionale overheid het nu voor gebruikt. Omdat Rijkswaterstaat het onderhoud van de hoofdvaarweg Lemmer-Delfzijl in 2019 van de provincie overnam, is de inzet van dit werkschip minder efficiënt geworden. Het andere schip, de DWK, is inmiddels ruim vijftig jaar oud en daarom aan vervanging toe.

In 2020 nam de provincie het elektrische inspectieschip PW18 in gebruik. Als de beide werkschepen worden vervangen door elektrisch aangedreven schepen, zijn straks alle schepen van de provincie elektrisch.

De nieuwe werkschepen zullen worden gebruikt op vaarwegen in de provincies Groningen en Drenthe.  De nieuwe elektrische vaartuigen worden onder meer gebruikt voor onderhoud van bruggen en sluizen, calamiteiten, aanvaringen, inspecties en de oplevering van nieuwe schepen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

12 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

31 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden