Categorieën: Nieuws

Brandweer druk met vermeende gaslekkages in Stad

De Stadse brandweer moest zaterdagavond in actie komen voor twee vermeende gaslekkages. Dat meldt Rick ten Cate van de incidentenwebsite tencatefotografie.nl.

De eerste melding kwam binnen rond 23.30 uur. Bewoners op de Engelse Kamp in de stad roken een vreemde lucht. Omdat ze het niet vertrouwden belden ze de hulpdiensten waarop een tankautospuit ter plaatse werd gestuurd. “Brandweerlieden hebben in de straat een inspectie uitgevoerd”, vertelt Ten Cate. “Ook hebben ze gekeken bij een woning. Maar uiteindelijk werd er niets aangetroffen.”

Twintig minuten later sloegen bewoners aan de Langewoldlaan alarm. Zij roken eveneens een gaslucht. Daarop werd een tankautospuit van de sectie Vinkhuizen opgeroepen. “Ook hier hebben ze op verschillende plekken in de straat metingen verricht. Ze hebben gekeken bij verschillende woningen en ook zijn er verschillende rioolputten geïnspecteerd. Ook werden een aantal tuinen aan een controle onderworpen. Uiteindelijk werd ook hier niets gemeten. De brandweer keerde na ongeveer een half uur weer terug naar de kazerne.”

Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Mike Weening – Weening Fotografie
Foto: Mike Weening – Weening Fotografie
Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

38 seconden geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

10 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden