Categorieën: Nieuws

Merendeel RUG-gers heeft wachtwoord nog niet gewijzigd

Duizenden medewerkers en studenten van de Rijksuniversiteit Groningen moeten de komende dagen hun RUG-wachtwoord nog veranderen. Doen ze dat niet vóór 1 juni, dan wordt hun toegang tot het netwerk beperkt, aldus de Universiteitskrant.

De actie is één van de maatregelen van de RUG om haar cyberveiligheid van de universiteit te verbeteren. Hoewel de wijziging al op 13 april kenbaar werd gemaakt op MyUniversity en Student Portal, heeft van de medewerkers slechts de helft daar gehoor aan gegeven, en van de studenten nog maar 30 procent.

Het Centrum voor Informatie Technologie (CIT) spoort iedereen aan, snel zijn of haar wachtwoord van acht karakters om te zetten in eentje van veertien karakters, met minimaal een getal, een hoofdletter en een kleine letter.

Accounts waarvan het wachtwoord op 1 juni niet is veranderd, worden vergrendeld zodat mensen alsnog gedwongen zijn hun wachtwoord aan te passen. Om te voorkomen dat alles begin juni vastloopt, als duizenden mensen hun account opnieuw te activeren, heeft het CIT besloten extra servers in te zetten om eventuele problemen te ondervangen.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

27 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

37 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

4 uur geleden