Categorieën: Sport

AFGELOPEN: PEC Zwolle – FC Groningen (1-0)

FC Groningen speelt vanmiddag alweer het laatste duel van het reguliere Eredivisie-seizoen: PEC Zwolle – FC Groningen. Dat FC Groningen volgende week in de play-offs speelt, dat het speelt tegen FC Utrecht ook. Wordt het thuis of uit? Volg het hier live. 

 

Afgelopen. Het was heel matig vanmiddag, FC Groningen eindigt het seizoen echter knap als nummer zeven van de Eredivisie. Aanstaande woensdag de play-offs: FC Utrecht – FC Groningen. (18:45)

 

87’ Het houdt niet over in de arena van de Blauwvingers.

80’ Doelpunt PEC Zwolle. Leonel Miguel passeert zijn eigen doelman. Sneu moment voor de jongeling wiens contract niet is verlengd en zijn officiële debuut maakt voor de Trots van het Noorden.

57’ Lundqvist en Schreck mogen hun waarde laten zien. El Messaoudi en El Hankouri krijgen rust.

52’ PSV is langszij gekomen. Als de Eindhovenaren er nog eentje maken en FC Groningen wint, eindigt FC Groningen als nummer zes.

49’ Dat scheelde weinig! Na een mooie solo probeert Mo El Hankouri de doelman te verschalken met een lobje. De bal gaat mis.

46’ We zijn begonnen aan een hopelijk betere tweede helft. 

 

Het is rust. Misschien maar beter.

 

42’ Wat zitten we toch naar een slechte wedstrijd te kijken. Beide ploegen creëren werkelijk niets.

39’ FC Utrecht op 1-0. FC Groningen is nu verder verwijderd van plek zes.

34’ Buijs pakt een opmerkelijke kaart na het roepen van ‘pannenkoek’. Marco van Basten, luister je mee?

24’ Padt werkt de bal niet goed weg bij een hoekschop, maar PEC profiteert niet.

16’ Buiten een afstandsschot van PEC Zwolle blijft spektakel uit.

1’ Suslov heeft afgetrapt, we zijn los!

Kort uitgelegd: FC Groningen staat twee punten achter nummer zes PSV met een minder doelsaldo. Als FC Groningen zesde eindigt, speelt FC Groningen woensdagavond thuis in de play-offs tegen de Domstedelingen. Als Utrecht thuis verliest van PSV vanmiddag en FC Groningen wint, eindigt de ploeg van Buijs zesde. Als FC Utrecht een punt pakt moet de Trots van het Noorden met acht doelpunten verschil winnen, wat voor een spektakel zou dat zijn? Bij iedere andere uitkomst blijft FC Utrecht zesde en behoudt dan het thuisvoordeel. 

Opstelling PEC-Zwolle: Mous, Nakayama, Paal, Benson, Misidjan, Strieder, Van den Belt, Clement, Pherai, Tedic, Doue

Opstelling FC Groningen: Padt, Miguel, Itakura, Leal; El Hankouri, Matusiwa, El Messaoudi, Van Kaam; Suslov; Strand Larsen, Joosten

Scheidsrechter: Richard Martens

Daniel Theelen

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

3 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

4 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

5 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

7 uur geleden