Categorieën: Nieuws

De Jonge wil advies over vaccinatievoorrang zwangere vrouwen

Demissionair minister Hugo de Jonge (CDA) van Volksgezondheid wil weten of er aanleiding is om zwangere vrouwen met voorrang te vaccineren.

De minister heeft aan het het RIVM gevraagd onderzoek te doen of zwangere vrouwen meer risico lopen op een ernstig ziektebeloop bij een coronabesmetting. Afgelopen dagen meldden meerdere media dat vrouwen die zwanger zijn relatief meer risico lopen om op een Intensive Care terecht te komen dan niet-zwangere leeftijdsgenoten. De Nederlandse Vereniging voor Obstetrie en Gynaecologie, het NVOG, laat weten dat zwangere vrouwen een groter risico lopen op het ontwikkelen van een ernstig verloop van de ziekte. Uit cijfers blijkt dat tot nu toe 417 zwangere vrouwen met corona in het ziekenhuis opgenomen zijn geweest. Van hen kwamen er 36 op de IC terecht.

Op dit moment krijgen vrouwen die zwanger zijn op basis van hun leeftijd een vaccinatie-uitnodiging. Het RIVM meldde eind april dat zij ingeënt kunnen worden met een mRNA-vaccin als Pfizer en Moderna. Voor die tijd was het advies om te wachten met vaccineren tot na de geboorte van hun kind.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden