Categorieën: Nieuws

Farmers Defence Force daagt minister voor rechter om uitspraak over protest in Stad

Boerenactiegroep Farmers Defence Force eist 50.000 euro van minister Sigrid Kaag voor smaad en laster. Ze zou de groep hebben aangewezen als verantwoordelijk voor het omver rijden van hekken, tijdens het boerenprotest in oktober 2019 in de binnenstad van Groningen. De actiegroep zegt tegen De Telegraaf op 16 maart aanstaande een rechtszitting te hebben aangevraagd.

Tijdens de uitzending van Nieuwsuur van 21 januari jongstleden stelde Kaag het volgende: “Farmers Defence Force, die eerst de hekken omrijdt, journalisten bedreigt en uiteindelijk dan wel door het kabinet ontvangen wordt. Dat vind ik ondenkbaar.” FDF-voorzitter Mark van den Oever stelt tegen De Telegraaf dat zijn organisatie daar niets mee te maken had. Het ging om een actie van LTO.

Een aangetekende brief van FDF, waarin de boerenactiegroep van Kaag eiste dat ze haar woorden terugnam, vond volgens FDF geen gehoor bij de minister. De actiegroep is nu nog wel bereid om de zaak te seponeren als de minister een schikkingsvoorstel doet.

Tom Veenstra

Recente berichten

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

7 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden