Categorieƫn: Nieuws

NVWA start met controles rookverbod schoolpleinen

Inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit starten na 1 januari met controles op de naleving van het rookverbod op schoolterreinen.

De inspecteurs kijken of de terreinen rookvrij zijn en of scholen het aanduiden en handhaven van het rookverbod op een goede manier hebben geregeld, bijvoorbeeld met borden of tegels. Het rookverbod geldt voor alle terreinen van onderwijsinstellingen in het primair, voortgezet en speciaal onderwijs, hbo, mbo en wetenschappelijk onderwijs.

De inspecteurs van de NVWA bekijken ook of het schoolterrein rookvrij blijft, bijvoorbeeld door actief op te treden als er toch wordt gerookt. Als een inspecteur constateert dat het rookverbod onvoldoende wordt gehandhaafd, legt de NVWA eerst een schriftelijke waarschuwing op. Als bij herinspectie blijkt dat de overtreding niet is opgeheven krijgt de beheerder van de onderwijsinstelling een boete van 600 euro, die bij recidive kan oplopen tot 4.500 euro.

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

51 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden