Categorieën: Nieuws

Weerman Johan Kamphuis: ‘Geen hoogzomer, wel (oud) Hollands zomerweer’

Hittehaters kunnen de komende twee weken nog altijd opgelucht blijven doorademen. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis is van een naderende hete periode geen sprake.

“Voorlopig doet de zomer niet wat het in 2018 en 2019 deed”, vertelt Kamphuis. “Toen verliep juli bij perioden heet en vooral in 2018 extreem droog. Nu zorgt een lagedrukgebied voor de kust van Noorwegen voor de aanvoer van koele lucht, en die vervangt de warme van gisteren die met een zuidwestelijke stroming werd aangevoerd. Nu komt ons weer vanaf noordelijke breedtes en de botsing van de luchtsoorten leidt nu tot regen.”

Vanaf vrijdag wordt er warmere lucht aangevoerd, maar door de aanwezigheid van een lagedrukgebied zal het niet helemaal stabiel worden. Het kwik loopt op naar 21 of 22 graden op vrijdag tot rond 24 op zondag. Er is flink wat zon maar er ontstaan stapelwolken die lokaal kunnen uitgroeien tot een bui. Een periode van stabiel zomerweer laat zich niet aankondigen. Wel wordt het vanaf vrijdag vaker warm  met temperaturen tussen de 20 en 25 graden en gaat de zon vaker schijnen. Die perioden worden afgewisseld door een paar koelere dagen met kans op enkele buien.

Tom Veenstra

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

48 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden