Het gemeentebestuur heeft drie mogelijke locaties aangewezen voor de aanleg van Tiny Forests. Een Tiny Forest is een klein, dichtbegroeid inheems bos.
De drie locaties zijn het Molukkenplantsoen, de Graaf Adolfstraat en de omgeving van CBS De Borg in Haren. De locaties zijn onder voorbehoud, omdat er nog afstemming moet plaatsvinden met omwonenden en omliggende scholen. Het betreft een landelijk project waarbij twaalf partnergemeentes samen met het iVN, bewoners en scholen zich inzetten voor een Tiny Forest.
Het bos heeft de grootte van een tennisveld en heeft een educatieve en ecologische waarde. Door het gebruik van inheemse soorten levert het een bijdrage aan de lokale biodiversiteit. Ook kan een Tiny Forest hittestress en wateroverlast verminderen. Elk bos krijgt ook een buitenleslokaal, waar betrokken scholen en hun leerlingen gebruik van kunnen maken.
De kosten voor de aanleg bedragen 60 duizend euro. De gemeente en het iVN betalen ieder de helft. De eerste twee bossen worden komend najaar aangelegd, de derde komt volgend voorjaar. Groningen heeft al een Tiny Forest, in de wijk Gravenburg.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…