Categorieën: Nieuws

Provincie Groningen: 5,4 miljoen subsidie voor transferium De Punt

Gedeputeerde Staten van Groningen hebben woensdag ingestemd met een subsidie van 5,4 miljoen euro aan de provincie Drenthe voor het nieuwe transferium de Punt in de gemeente Tynaarlo.

Drenthe is al jarenlang bezig met het project, dat ongeveer 500 parkeerplaatsen moet tellen. Het krijgt een plek aan de oostzijde van het Noord-Willemskanaal. De kosten worden geschat op ongeveer 12 miljoen euro. De provincie acht het transferium nodig om het aantal files richting Groningen te verminderen. Het transferium moet ook een knooppunt van buslijnen worden.

Er zijn ook veel tegenstanders, omdat de aanleg ten koste gaat van een stuk natuur. Anderen vinden het transferium overbodig omdat er in Haren al een veel groter transferium ligt, waar nog plaats genoeg is. Bovendien ligt Haren veel dichter bij de stad.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

12 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

56 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden