Categorieën: Nieuws

Extra corona-maatregelen op station Groningen-Noord

NS en ProRail gaan vanaf volgende week stapsgewijs extra coronamaatregelen nemen op stations. Daarom worden deze week op station Groningen-Noord afstandslijnen bij de trappen en kaartverkoopautomaten geplaatst. De aanvullende maatregelen moeten het openbaar vervoer meer ‘corona-proof’ maken.

Vanaf 11 mei kunnen reizigers bij de ingangen van het station (en vijf andere stations in Nederland) op borden en pictogrammen zien wat de coronaregels zijn. Naast de anderhalvemeter-regel wordt geadviseerd om zo veel mogelijk rechts aan te houden, zo weinig mogelijk aan te raken, vier treden afstand te houden op roltrappen, vijf tegels afstand te houden op perrons en met maximaal twee personen tegelijk gebruik te maken van de liften.

De coronaregels staan op informatieschermen en worden, wanneer nodig, ook via de omroepberichten onder de aandacht gebracht. Verder worden de stations extra schoon gemaakt met desinfecterende middelen. Denk aan deurklinken, drukknoppen en andere plekken die mensen aanraken.

De stapsgewijze invoering start op zes stations: Arnhem Centraal, Amsterdam Zuid, Utrecht Centraal, Gouda, Culemborg en Groningen-Noord. De effecten van de maatregelen worden hier gemonitord en vervolgens gedeeld met alle vervoerders. Vervolgens bespreekt de sector of en hoe deze verder worden kunnen worden doorgevoerd in de gehele ov-sector.

Tom Veenstra

Recente berichten

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

2 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

2 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

2 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

3 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

4 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

5 uur geleden