Categorieën: Nieuws

Weldoener betaalt bergingskosten van gestrande ambulancebus

Een weldoener heeft de kosten betaald voor de berging van de ambulancebus die eind maart stil kwam te staan bij het transporteren van coronapatiënten naar Groningen. Dat laat Sietze Kijlstra van RAV Fryslân donderdag weten.

De ambulancebus was op maandag 30 maart onderweg vanuit het zuiden van het land richting het UMCG. Aan boord waren zes coronapatiënten die vanwege de toenemende druk op de zuidelijke ziekenhuizen verplaatst moesten worden. Op de A73 ter hoogte van Vierlingsbeek ging het mis. De bus kreeg een technisch probleem en kon niet verder rijden. Nadat monteurs het probleem niet konden verhelpen werd besloten een bergingsbedrijf in te zetten. Het bergingsbedrijf Hendriks Lottum sleepte de ambulancebus vervolgens met patiënten en verplegers nog aan boord vervolgens naar Groningen.

De weldoener nam op dezelfde dag contact op met Kijlstra. “Sietze, laat weten wat kosten zullen zijn van sleepwagen dan komt dat goed!”, stond in de tweet die Kijlstra ontving. Donderdag maakte de voorzitter van RAV Fryslân bekend dat de kosten inmiddels betaald zijn. “Deze man bood aan om de bergingskosten van de gestrande ambulancebus te betalen. En heeft dat inmiddels ook “gewoon” gedaan. Wat een prachtig gebaar!”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

36 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden