Categorieën: Nieuws

CBS: ‘Vorige week tussen de vijftien en twintig extra sterftes door coronavirus in provincie Groningen’

Het CBS schat dat er vorige week zo’n vijftien à twintig mensen meer zijn overleden in de provincie Groningen dan gemiddeld in de rest van het jaar. Volgens het CBS is in Nederland als geheel het aantal sterfgevallen als gevolg van de corona-pandemie significant verschilt van de cijfers die het RIVM hier over naar buiten brengt. Het CBS heeft hier vrijdag cijfers over naar buiten gebracht.

De gemiddelde sterfte in de provincie is vrijwel het gehele jaar gelijk gebleven, maar volgens het CBS zal het sterftecijfer de komende weken oplopen. Vorige week overleden al tussen de vijftien en twintig meer mensen dan normaal. De schatting voor week 13 is gebaseerd op de aanname dat nu 87 procent van de overlijdens is ontvangen door het CBS. Dit is echter niet zeker, het werkelijk aantal overledenen in week 13 kan hoger of lager uitvallen.

Volgens het Centraal Bureau voor Statistiek zijn in Nederland als geheel in de afgelopen maand ruim zeshonderd doden meer mensen overleden als gevolg van COVID-19 dan door het RIVM bekend gemaakt. Dat komt omdat niet alle overleden getest worden op besmetting. Alleen overlijdens met een vastgestelde besmetting worden door het RIVM gemeld.

Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • Wat een bangmakerij weer, heeft helemaal niets met het Coronavirus te maken.

    Quote
    "In de update van dinsdagmiddag laat de GGD Groningen weten dat er 10 nieuwe bevestigde besmettingen met het coronavirus zijn geconstateerd in de provincie. Er zijn sinds gisteren geen mensen overleden aan het virus, waardoor het totaal aantal stefgevallen op 2 blijft "

    We worden weer eens allemaal voor de gek gehouden !!

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

10 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

30 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden