Categorieën: Nieuws

Eerste auto’s door onderdoorgang Paterswoldseweg

Op de Paterswoldseweg zijn vrijdagavond even na 20.00 uur de eerste auto’s door de nieuwe onderdoorgang gereden. Kort daarvoor werd de weg vrijgegeven na ruim een jaar voor het autoverkeer afgesloten te zijn geweest.

Vorig jaar tijdens de herfstvakantie werd de Paterswoldseweg tussen de kruising met de Peizerweg en de Verzetsstrijderslaan afgesloten. Vanwege de komst van een extra sneltrein naar Leeuwarden werd besloten om de spoorwegovergang op te heffen. Met nog meer treinverkeer zou de spoorwegovergang nog vaker gesloten zijn. Daarvoor in de plaats werd er een onderdoorgang aangelegd. “Een behoorlijke uitdaging”, liet een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail bij de start van de werkzaamheden weten. “Behalve de treinrails en de autoweg hebben we te maken met een busbaan en heel veel fietsers die gebruik maken van deze route.”

Nadat in de herfstvakantie vorig jaar de tunnelbak was ingeschoven kon de aannemer beginnen met de aanleg van de tunnel. Sinds 8 november kon de onderdoorgang al door fietsers gebruikt worden, en sinds vrijdag ook door de automobilisten. Vrijdagmiddag vond de feestelijke ingebruikname plaats, waarna om 20.00 uur de weg open ging en ook het autoverkeer er weer langs kan.

Foto: Patrick Wind – 112groningen.nl
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Mooi geworden, compliment voor de bouwers. Geweldig, mooie trap gemaakt. Ik zou zeggen: neem eens kijkje.

  • Er was helemaal geen "tunnelbak ingeschoven" zoals hierboven staat... u heeft het over een heel ander project (Helperzoomtunnel). Hier is een spoorbrug geplaatst, en daarna zijn ze eronder gaan graven.

  • Wij hebben flink last gehad hier van de afgelopen 16 maanden, en er was geen mogelijkheid tot geluidsremmende maatregelen of vergoedingen. Het resultaat is mooi hoor, maar het was voor ons een lijdensweg. Niet heel netjes.

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

7 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

7 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

8 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

9 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

9 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

11 uur geleden