Categorieën: Nieuws

UMCG: “Voorlopig geen stages in Sierra Leone”

Studenten van het UMCG lopen voorlopig geen coschappen in Sierra Leone. Dat heeft het ziekenhuis besloten nadat eerder deze week een 31-jarige arts overleed aan de gevolgen van Lassakoorts.

“We gaan de situatie de komende tijd nauwlettend in de gaten houden”, zegt Marco Versluis die tropencoördinator is bij het UMCG. “Pas als het veilig sturen we studenten die kant weer op.” Het overlijden van de 31-jarige arts had voor het UMCG als gevolg dat twee studenten teruggehaald werden. “Ze zijn inmiddels thuis en naar omstandigheden gaat het goed met ze. Al moet je je wel realiseren dat ze heel wat mee hebben gemaakt. De komende tijd zullen we hen daar heel goed in gaan begeleiden.”

Overlijden aan lassakoorts is volgens Versluis vrij uitzonderlijk. “Het is al erg lang geleden dat er in Nederland iemand is overleden aan deze ziekte. Maar als je het vrij laat ontdekt of te laat ingrijpt, dan kan het dodelijk zijn.” Lassakoorts valt onder dezelfde virusziekten als het ebolavirus en marburgvirus.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

23 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden