Categorieën: Nieuws

Veilig Thuis voldoet niet aan wettelijke termijnen

Veilig Thuis Groningen, de organisatie die waakt over de veiligheid en geweld binnen het gezin, kan niet voldoen aan haar wettelijke taken. Wachttijden worden overschreden door te weinig personeel, de gemeente krijgt van het rijk ook voor deze taak te weinig geld. Dat bericht het college van B&W aan de gemeenteraad.

Bij een melding moet binnen 5 werkdagen de veiligheid in een gezin beoordeeld worden, dat lukt in bijna de helft van de gevallen niet. Een beoordeling van de situatie in een gezin moet binnen 10 weken na een melding starten en dat lukt in 61 % van de gevallen niet. B&W concluderen dat de wachtlijsten bij Veilig Thuis tot risicovolle situaties kunnen leiden bij de betrokken gezinnen en wil dat snel voorkomen door meer geld ter beschikking te stellen.

‘De rekening daarvoor wordt teruggelegd bij het rijk zodat de regio Groningen wel in staat wordt gesteld om de wettelijke taken goed uit te voeren en zich effectief kan inzetten voor de veiligheid van kinderen en gezinnen.’schrijft het college.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • Sloop het hele kantorenpark en bouw er een nieuwe woonwijk. Kantoren die daar staan,zijn gedateerd en een hoop van de kantoren staan leeg.

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

15 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

55 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden