Categorieën: Nieuws

Westertoren na flinke knal vol rook: gebouw geëvacueerd (update)

In de Westertoren aan de Westerhaven is woensdagmiddag brand uitgebroken. Het gebouw is ontruimd.

“Rond 14.10 uur werd een flinke knal gehoord in het gebouw”, vertelt Harmen Kuijer van de Groninger brandweer. “Vervolgens kwam er van verschillende kanten rook tevoorschijn.” De Groninger brandweer kwam ter plaatse met twee bluswagens en een hoogwerker. “Er is een handmelder ingedrukt waarop de ontruimingsinstallatie van het gebouw geactiveerd is. Inmiddels staat iedereen buiten op straat. Niemand is gewond geraakt.”

De brandweer heeft vervolgens onderzoek in het gebouw gedaan. “Daarbij was de aandacht al snel gericht op een plek tussen de plafonds.” Rick ten Cate van de incidentenwebsite tencatefotografie.nl was ook ter plaatse. “De hoogwerker is zojuist korte tijd omhoog geweest waarbij de brandweerlieden een inspectie van boven hebben uitgevoerd.” Vanwege de brand is de Westerhaven enige tijd voor het verkeer afgesloten geweest.

Uit onderzoek bleek dat tussen de plafonds brand is ontstaan in een kabelgoot. De stroom is vervolgens afgeschakeld en de brand is geblust. De brandweer zette daarop een ventilator in om de rook uit het pand te blazen.

Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Westertoren staat toch in Amsterdam?, dit is geen toren, maar een lelijk monster uit de jaren 60.

Recente berichten

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

8 minuten geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

23 minuten geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

1 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

2 uur geleden

Tbs met dwangverpleging voor Stadjer die zoontje vermoordde

De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…

4 uur geleden

Gemeente presenteert wensbeeld voor Hortus Haren

Het gemeentebestuur heeft een wensbeeld voor de Hortus Botanicus in Haren vastgesteld op basis van…

5 uur geleden