Categorieën: Sport

Seizoen voorbij voor Donar, Zwolle kampioen

Donar heeft zaterdagmiddag de zesde finalewedstrijd verloren van Landstede Basketbal, waardoor de Zwollenaren landskampioen zijn geworden. In een vol MartiniPlaza werd het 71-78.

De gasten waren er vanaf het begin erop gebrand om weer in Groningen te winnen, hoewel de productie aanvankelijk tegenviel. Halverwege het eerste kwart was het pas 2-5. Donar miste een aantal simpele ballen, en kreeg veel fouten tegen. Aan het eind van het kwart was de stand 10-18. Donar kreeg in de eerste helft maar liefst 4 technische fouten, waaronder 2 voor coach Erik Braal, die kort voor rust (23-41) het veld moest verlaten.

In het derde kwart was Donar eindelijk goed op schot, maar Landstede bleef ook rustig doorscoren, zodat het verschil aan het eind van het kwart nog wat groter was: 47-69. In het laatste kwart kwam de thuisploeg, na 47-72, dan toch nog terug tot 62-72 met ruim 5 minuten op de klok. De Groningers waren echter niet bij machte de wedstrijd spannend te maken. Landstede speelde de wedstrijd gecontroleerd uit, wat resulteerde in de eerste landstitel in de geschiedenis.

Topscorers bij Donar waren Teddy Gipson met 15 punten en Lance Jeter met 12 punten. Topscorers bij Landstede waren Kaza Kajami-Keane met 22 punten en Sherron Dorsey-Walker met 20 punten. Na de wedstrijd werd Kajami-Keane uitgeroepen tot MVP (meest waardevolle speler) van de play-offs.

Voor Donar betekende het een einde van een succesvolle reeks, waarbij de ploeg van coach Erik Braal drie maal achter elkaar (2016, 2017 en 2018) landskampioen werd.

redactie

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

4 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

5 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

6 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

8 uur geleden