Categorieën: Nieuws

Aardbeving 5.50 uur ook zeer goed voelbaar in gemeente Groningen

Woensdagochtend om 5.50 uur schrokken vele inwoners van de gemeente Groningen wakker van een aardbeving.

Evert Janse van OOG meldt vanuit de Oosterpoort: “Toevallig was ik net wakker en keek naar de wekker, die 5 uur 50 aanwees. Vervolgens trilden wij bijna het bed uit, doordat ons huis begon te bewegen.”  De schatting is dat de trilling ongeveer vijf seconden aanhield.

Bij RTV Noord zijn al honderden meldingen binnengekomen. Niet alleen uit de gemeente Groningen, maar ook uit Winsum, Bedum, Zeerijp en Appingedam.

Evert Janse

Bekijk reacties

  • hier in de wijk de hoogte stad groningen centrum johan de wittstraat het hele huis trilde flink was net wakker en heel goed voelbaar was echt schrikken worden ze steeds zwaarder alles ging op en neer wel vijf seconden

  • Ik woon in Hoogezand en hier was de aardbeving ook voelbaar.

  • selwerd ook voelbaar, een harde knal en wat gescheur van de muren. maar geeft niet deze huizen gaan toch gesloopt worden

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

1 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

2 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

4 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden