Categorieën: Nieuws

Veroorzaker ongeval ringweg krijgt hogere straf

De Groninger Raoul P. is door het Gerechtshof in Leeuwarden in hoger beroep veroordeeld tot anderhalf jaar cel en een rijontzegging van drie jaar, voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval.

De man trok ruim twee jaar geleden aan de handrem van een busje dat op de Plataanlaan reed, op weg naar een feestje van een voetbalclub. De chauffeur verloor vervolgens de macht over het stuur en ramde een pilaar. Daarbij kwam één van de vier inzittenden, de 35-jarige Daniël Postema, om het leven. De chauffeur raakte ernstig gewond.

Volgens het Openbaar Ministerie was er sprake van roekeloos gedrag. De verdachte was eerder door de Groninger rechtbank veroordeeld tot een jaar cel en drie maanden rijontzegging. Zowel de verdachte als justitie gingen vervolgens in hoger beroep.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

2 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

4 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

4 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

7 uur geleden