Foto: Andor Heij
Omdat het honderd jaar geleden is dat het vrouwenkiesrecht in Nederland werd ingevoerd is er in het Groninger Museum vanaf 20 april een grote expositie. De tentoonstelling heet: Strijd! 100 jaar vrouwenkiesrecht.
De Groninger arts Aletta Jacobs speelde een prominente rol in de strijd om vrouwen naar de stembus te laten gaan. De tentoonstelling laat zien dat de vrouwenkiesrechtbeweging hier breed gedragen werd: tot in de kleinste dorpen ontstonden vanaf de oprichting van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht in 1894 actieve afdelingen.
Strijd! 100 jaar vrouwenkiesrecht laat aan de hand van onder meer vaandels, foto’s, cartoons, schilderijen en historische documenten zien hoe de actie werd gevoerd. Op 9 mei werd het kiesrecht voor vrouwen een feit en op die dag zijn er in het museum extra activiteiten. Zo verschijnt er dan een rijk geïllustreerd boek, geschreven door Mineke Bosch. De tentoonstelling is tot en met 15 september te zien.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…