Foto: Ministerie van Buitenlandse Zaken
De gaswinning daalt al vanaf 2023 onder de vijf miljard kubieke meter gas per jaar. Dat schrijft minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat maandag in een brief aan de Tweede Kamer.
Daarmee liggen de maatregelen die het kabinet heeft genomen om de gaswinning in Groningen zo snel mogelijk te beëindigen op koers. Door de bouw van een nieuwe stikstoffabriek in Zuidbroek en de verwachte extra inkoop van stikstof zal de gaswinning na 2022 nog slechts in beperkte mate nodig zijn. Met stikstof kan gas uit het buitenland geschikt gemaakt worden voor Nederlandse cv-ketels. Ook loopt de versnelde afbouw van de export naar landen als Duitsland volgens Wiebes voorspoedig.
Daarnaast gaat het ministerie van economische zaken negen bedrijven wettelijk verplichten om in 2022 af te schakelen van Gronings gas. Deze bedrijven verbruiken samen jaarlijks meer dan 100 miljoen kuub gas. De ombouw van deze bedrijven is nodig om de doelen te behalen.
In maart dit jaar besloot het kabinet de gaswinning in Groningen zo snel mogelijk te beëindigen vanwege de veiligheid in de regio. Wiebes liet toen weten dat dit voor 2030 moest gebeuren. In de periode na 2022 wordt de gaswinning helemaal afgebouwd. Daarvoor wordt een plan opgesteld.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
Bekijk reacties
ja ..ja ...
http://mijnoverdenkingen.blogspot.com/2014/01/er-gaat-niets-boven-groningen-toch.html
https://mijnoverdenkingen.blogspot.com/2018/10/nederlanders-zijn-gek-en-kunnen.html