Foto: Joachim Kohler via WikiMedia
De Rijksuniversiteit Groningen kent dit jaar een recordgroei naar een totaal van 31.115 studenten. Volgens de Democratische Academie Groningen moet het gebrek aan collegezalen, de hoge werkdruk en een kamercrisis die hieruit volgen aangepakt worden.
,,Tot nu toe gaf de universiteit aan dat de groei te verklaren was door het weghalen van de numerus fixus bij Psychologie”, analyseert DAG-fractielid Koen Marée. ,,Nu blijkt uit cijfers dat dit absoluut gezien slechts 469 studenten zijn, eenderde van de totale groei.” Ook is DAG ontstemd over het feit dat het aantal sinds 1 september uitgeschreven studenten ontbreekt in de analyse: ,,Dit is, door de huisvestingcrisis, mogelijk significant hoger dan voorgaande jaren.”
Bij ongewijzigd beleid groeit de RUG naar 35.000 studenten in 2025. ,,We zijn op dit moment bezig om ten koste van alles te groeien. Liever zouden we eerst oplossingen zien voor het gebrek aan woon-, college- en studieruimte.” Een oplossing ziet DAG in het inperken van het marketingbudget: ,,Het instellen van numerus fixus op opleidingen vermindert de toegankelijkheid. Met minder agressieve marketingcampagnes zou op een natuurlijke manier het aantal inkomende studenten kunnen worden beperkt. De goede naam van de universiteit en de stad is voldoende om nog altijd een hoop (internationale) studenten aan te trekken.”
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Bekijk reacties
Gewoon een permanente numerus fixus instellen, tot het moment daar is dat er nog een 15.000 tot 17.500 studenten over blijven om zo zonder kosten het overschot aan studenten op te lossen, het woningtekort te laten verdwijnen en deze stad ook voor hen welke niet studeren leefbaar te maken en te houden.
En als ik dan lees dat een organisatie als het DAG eist, jawel eist dat er meer gedaan moet gaan worden om het woningtekort voor studenten op te gaan lossen, dan zou ik dit gemeentebestuur willen zeggen: los nu eerst eens het woningtekort voor autochtone stadjers, jong en oud op voor er überhaupt tijd in nog meer trollenhokken/studentenhuisvesting gestoken gaat woorden.
Minder buitenlandse studedenten binnen halen, dan is er geen numerus fixus nodig en kunnen onze eigen nederlandse studenten gewoon de studie kiezen die bij ze past. Daar zit toekomst in ipv buitenlandsers opleiden.