Categorieën: Nieuws

Nieuwe projecten Martini Ziekenhuis voorkomen opname

Het Martini Ziekenhuis begint samen met de organisatie FocusCura met twee nieuwe projecten voor patiënten met een chronische aandoening. Daarmee kan ziekenhuisopname voorkomen worden.

Patiënten met COPD of hartfalen krijgen thuis een tablet in bruikleen waarop ze dagelijks of wekelijks medische informatie over hun aandoening doorgeven aan het ziekenhuis. Als de cijfers boven hun drempelwaarde stijgen, dan neemt het ziekenhuis via beeldbellen contact op. Zo kan in een vroeg stadium bijvoorbeeld medicatie worden aangepast om uiteindelijk ziekenhuisopname te voorkomen.

Daarnaast verhoogt het de mate van zelfmanagement, het gevoel van veiligheid en de kwaliteit van leven van patiënten. Ook verlaagt het de kosten van de gezondheidszorg omdat spoedopnames voorkomen worden en minder polikliniekbezoeken nodig zijn.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

19 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden