De week van 23 tot en met 29 juli is door de Stichting Klokkenspel Groningen uitgeroepen tot ‘De Week van de beiaard’. Beiaardier Auke de Boer bespeelt dinsdag (10.00 uur) de klokken van de Academietoren van de Rijksuniversiteit Groningen en donderdag (19.00 uur) die van de Martinitoren.’.
Die week wordt elke dag één van de zeven carillons die de provincie Groningen rijk is bespeeld door gerenommeerde beiaardiers. De concertserie vormt één van de hoogtepunten uit een reeks van festiviteiten die de jubilerende stichting dit jaar organiseert. De zeven carillons vormen, met 25 automatische klokkenspellen en 400 luidklokken een belangrijk deel van het cultureel erfgoed van de provincie Groningen, vindt de club.
Naast werken van bijvoorbeeld Johan Sebastiaan Bach, Vivaldi en Händel, zijn er ook composities geprogrammeerd van hedendaagse musici als Coldplay en Leonard Cohen. “Door ook moderne muziek op te nemen in het programma, bewijzen de betrokken beiaardiers dat het carillon nog helemaal past in onze tijd.”
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…