Categorieën: Sport

Speler GOES ‘naait’ Be Quick 1887 en geeft het ruiterlijk toe

GOES speler Erwin Franse geeft voor Omroep Zeeland ruiterlijk toe dat de 2-1 van zijn ploeg donderdagavond tegen Be Quick 1887 (2-2 eindstand) eigenlijk niet geldig was. Op TV beelden is te zien dat Franse tegen de hand van Be Quick doelman Robert Smit slaat, die daardoor de bal los laat. Vervolgens scoort Franse.

“Ik blok met mijn hand zijn hand of de bal en hij laat hem vallen. De scheidsrechter en grensrechter kijken denk ik dan al de andere kant op … een slimmigheidje”, aldus Franse. Voor de buitenwereld leek het een fout van Smit, maar dat was achteraf dus niet het geval.

De 2-2 viel uit een strafschop nadat Be Quick verdediger Twan Nieboer Franse vloerde. Franse zegt daarover dat hij het been van Nieboer bewust op zocht. “Ik zag dat hij de tackle ging inzetten en zette snel mijn linkervoet er voor. Ik maakte een soort schaar over de bal en daardoor tikte hij me aan. Dat ziet de scheids en dan een penalty”.

Zondag ontvangt Be Quick 1887 hoofdklasser GOES voor de returnwedstrijd. Bij winst blijft Be Quick in de derde divisie, bij verlies degraderen de Groningers naar de hoofdklasse.

Interview GOES speler Erwin Franse

Andor Heij

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

7 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

17 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden