De zuilen met portretten op het Damsterdiep
Vanaf dinsdag staat op het Damsterplein in Groningen een fotoexpositie van Ramona Deckers getiteld: ‘Pensioenportretten’. Bij ieder portret vertelt de geportretteerde over zijn of haar gedachten over het pensioen.
De fotoserie is bedoeld om mensen bewust te maken van hun oudedagsvoorziening. De portretten zijn van mensen tussen de 27 en 87 jaar. Nu is de pensioenleeftijd nog 67 jaar. Maar die gaat de komende jaren sterk stijgen. Dat roept belangrijke vragen op: Weet u wat u wilt doen als u met pensioen gaat? En of u daarvoor dan genoeg geld opzij heeft gezet? De tweeling Kevin en Marvin (27 jaar) kijken later wel hoe zij moeten omgaan met hun pensioen. De 67-jarige Cor waarschuwt: “Voor je het weet ben je 67, dat gaat heel snel hoor.”
De tentoonstelling is gemaakt in opdracht van verzekeraar Scion en staat nog tot 2 juli 2018 op het Damsterplein in Groningen.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Bekijk reacties
Is dat een statement van Oog; 'Nu is de pensioenleeftijd nog 67 jaar. Maar die gaat de komende jaren sterk stijgen'
Want er gaan stemmen op in de 2de kamer met wellicht een meerderheid, om de pensioenleeftijd sowieso te bevriezen, dan wel te verlagen. Omdat na evaluatie ook is gebleken, dar er veel meer zorgkosten nodig zijn. En vooral oudere werknemers ook de nadelige gevolgen ondervinden. De nieuwe technologie niet meer kunnen bijbenen, daardoor in een vrije val terechtkomen, dan wel massaal worden afgedankt. Derhalve ouderen uiteindelijk in de bijstand belanden. Dit ten koste gaat van het welzijn, met alle gevolgen van dien. Graag beter inlezen Oog! Zie ook het rapport van het UWV uit oktober 2017. Bestaande uit 36 pagina's en specifiek op deze regio gericht. 'regio in beeld' heet het rapport. Waarvan akte
Overigens is er genoeg geld voor onze pensioenen en derhalve geen geldkwestie. Maar is dit een EU beleid. Maar het wordt altijd schlemiel gebracht door politiek Den Haag. Alsof we dombo's zijn in Nederland. Bij Oog weten ze alles over de EU als fervent aanhangers van D66.