Categorieën: Nieuws

Veertig dagen zonder alcohol om drinkgewoonte te doorbreken

“Ik pas”. Dat is een initiatief om dertig of veertig dagen geen alcohol te drinken. Ik pas wordt ondersteund door de verslavingszorg en de GGD’s in de drie noordelijke provincies.

Het doel is om een patroon te doorbreken waarin alcohol drinken normaal is, ook al gaat het maar om een paar glazen per week. Mensen die aan de alcoholvrije periode mee doen voelen zich daarna vaak beter, aldus de initiatiefnemers.

De startdatum is woensdag en daar is bewust voor gekozen, omdat dan het traditionele vasten na het carnaval begint. Mensen die moeite krijgen om de alcohol te laten staan kunnen de hulp van een coach inroepen. Aanmelden kan via www.ikpas.nl.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Hebben ze dit wel dubbelblind onderzocht? Dus geheelonthouders 30 dagen elke dagen twee glazen wijn en dan kijken of ze zich ook beter voelden? Of juist slechter?

    En toont dit onderzoek nou aan dat het zonder alcohol nou beter gaat? Of dat moderatie en variatie goed is voor de mens?

    Natuurlijk, drank maakt meer kapot dan je lief is, maar van melk wordt het ook niet beter :)

    Dat gezegd hebbende, prima initatief, natuurlijk.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

2 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

6 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden