De Groninger Bodem Beweging en het Groninger Gasberaad hebben geen enkel vertrouwen in de totstandkoming van een schadeprotocol. Ze stappen daarom uit het overleg met Economische Zaken, de Nationaal Coördinator Groningen en de provincie.
Volgens de GBB lijkt het nieuw concept-protocol totaal niet meer op het voorstel dat de regio Groningen zelf een paar maanden geleden heeft opgesteld. De NAM heeft volgens de beide organisaties veel te veel invloed op het plan gehad, en dat was niet de bedoeling. Het protocol moet er binnen twee weken zijn, maar volgens de GBB is dat niet haalbaar.
Bovendien zitten er elementen in het protocol die de organisaties niet bevallen. Zo hebben mensen niet meer de mogelijkheid om een contra-expert in te schakelen. Dinsdagavond debatteert de Tweede Kamer over het schadeprotocol.
De Staatsloterij doet een uiterste poging om de winnaars uit Groningen van de Oudejaarstrekking 2022…
Voetballer Kevin van Veen is deze woensdag voor onbepaalde tijd teruggekeerd naar Schotland. De spits…
De gemeente stelt 278 duizend euro beschikbaar voor de herinrichting van de Johan de Wittstraat…
Aanstaande vrijdag is het Wereld Aids Dag. Drie verpleegkundigen van het UMCG gaan die dag…
De studentenorganisaties zijn blij met de nieuwe zorgverzekering voor studenten. ”Die sluit écht aan op…
De winter laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kunnen er…