Categorieën: Nieuws

Gemeente wint zaak rond nieuwe bouwregels

De Raad van State heeft de gemeente Groningen in het gelijk gesteld in een zaak die was aangespannen door drie projectontwikkelaars, waaronder BEAK Vastgoed en Dovag Holding.

Zij hadden een zaak ingediend tegen de nieuwe bouwregels van de gemeente. De Raad van State heeft hun beroepen ongegrond en niet-ontvankelijk verklaard. De gemeente heeft volgens de raad bij 16 bestemmingsplannen terecht strengere bouwregels opgenomen. Ze wilde daarmee de wildgroei van studentenkamers tegengaan.

Het gaat om het bebouwen van binnenterreinen en het optoppen van panden. De projectontwikkelaars hadden plannen met locaties aan de Noorderbinnensingel, Bedumerstraat, Nieuwe Ebbingestraat en het Boterdiep.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Spijtig genoeg dat deze wijziging in de bouwregels 20 jaar heeft moeten duren, maar in ieder geval beter laat dan nooit, er is al meer dan genoeg genoeg in deze eens zo mooie stad vernield. Mooi dat de rechterlijke macht/RvS meegaan in het standpunt van de gemeente.

  • ongegrond en niet-ontvankelijk: de juridische basis van de ontwikkelaars is van dezelfde kwaliteit als hun bouwsels.

  • Ja wat wil je met de PvdA macht op ro. Die willen en zullen hun zin doordrijven al moet het ook via de raad van state. Ze zijn in de machtsgreep van projectontwikkelaars die Groningen naar de verdoemenis helpen met nog meer bouw voor studenten. Eerst het gedoe met de studenten aan de grote markt . Dan diverse brandjes in studenten huizen en nu weer dronken lui die een kerstboom kappen. En maar blijven volhouden dat ze allemaal deugen. Wat stelt de gemeenteraad eigenlijk nog voor als ze dit toch niet tegen kunnen houden. Of zijn de watjes het er mee eens dat hun wethouder de stad verder verziekt.

  • De lokale politiek is nog erger, dan wat de nazi's in 40-45 hebben aangericht. Slopers zijn het in onze historische binnenstad. Onlangs liep ik door de westerbinnensingel. Schipperswoninkjes die het juist zo karakteristiek maken, hebben plaats moeten maken voor zo'n vies kolosaal grijs gebouw voor studenten. Mag ik de lokale politiek erop wijzen, dat jullie wel gast zijn in deze stad. De stad van mijn voorouders. Ze gaven eerst de vrijheid aan deze projectontwikkelaars. En nu gaan ze pronken!

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

23 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

42 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden