De nieuwbouw op de binnenplaats van het Pythagoras complex aan de Stadhouderslaan ligt voorlopig stil. De rechtbank heeft de bewoners die bezwaar maakten tegen de bouw in het gelijk gesteld en verklaart de ingediende beroepen gegrond.
De rechtbank constateert dat het huidige bouwplan op belangrijke punten afwijkt van de eerder verleende vergunning. Volgens de bewoners was er onduidelijkheid over de bouwvergunningen, het bestemmingsplan en de rol van de gemeente. De nieuwbouw zorgt volgens hen voor afbreuk van het woongenot en voor schade aan het monumentale complex van de Amsterdamse school.
Het nieuwe pand zou twee woonlagen krijgen met veel blinde muren. De bouw op het binnenterrein ligt voorlopig stil, maar de bewoners vrezen dat de strijd nog niet gestreden is.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
Bekijk reacties
Ook op het bouwterrein van Jansen, aan de Oostersingel, is de rol van de Gemeente onduidelijk. Er worden diverse regels overtreden maar de Gemeente/PvdA kijkt de andere kant op. Goed dat er burgers in het geweer komen.
Ik vind het ook te zot dat daar gebouwd mag worden. Er zou een gemeenschappelijk parkje moeten komen. De gemeente laat het duidelijk op de rechter aan komen. Dan is ze veilig voor eventuele schadeclaims van de ontwikkelaar.
Ook op het bouwterrein van Jansen, aan de Oostersingel, is de rol van de Gemeente onduidelijk. Er worden regels overtreden maar de Gemeente/PvdA kijkt de andere kant op.
Kijken richting Almere.
(Een plaats die overigens wel een geweldige ligging heeft).
Je zal maar zitten in een stad waar dode PvdA bouwmeesters het voor het zeggen hebben.
Dit complex is toch met overheidssubsidie in stand gehouden? Had men toen geen bepaling op kunnen nemen dat het complex daarna niet te veel meer aangetast mocht worden? Waarom zou je anders als overheid die subsidie gegeven hebben!