Categorieën: Nieuws

Het roze pand is niet meer

Het roze pand is niet meer. Het megalomane gebouw op de hoek van de Grote Markt en Poelestraat is inmiddels met de grond gelijk gemaakt.

Het pand wat bij de vorige editie van Eurosonic Noorderslag nog het decor was van de 3FM studio, moet plaats maken voor Merckt.
Merckt is een combinatie van horeca en wooneenheden.

Ruben Feiken

Bekijk reacties

  • Ik vraag me af waarom het een Megalomaan gebouw is? Lijdt het gebouw aan grootheidswaanzin? Bewuste presentator heeft mijns inziens vaker vreemde bewoordingen. Vraag me af of hij de betekenis van het woord überhaupt kent.

    Jammer dat het een gebouw betreft met op zich een schitterende architectuur, waarvan door slecht onderhoud al jaren niks meer te zien was. En nu wordt het steevast 'het roze gebouw' genoemd vanwege een vage actie. In zekere zin vind ik dat oneerbiedig. Bijna 70 jaar dienst doen en dan afgeserveerd worden als het roze megalomane gebouw.

    Ik vind Merckt een geweldig plan, begrijp me niet verkeerd, maar ik vind wel dat we onderhand moeten oppassen niet werkelijk alle gebouwen uit deze periode en het decennium erna maar plat te gooien. Een hoop mensen kunnen de bouwstijl uit die periode niet waarderen, maar ik denk dat de architectonische waarde onderschat wordt. Ooit vindt men het zonde dat er niks meer van over is. Ook dit soort panden hoort bij de geschiedenis van Groningen.

    • Ik denk dat de presentator te veel reacties op de oogsite leest. Het tweede meest favoriete woord van de monstrumroepers is megalomaan. Dat ga je overnemen als je niet oppast,

  • zo lelijk was het pand, ze hebben het laten verloederen.
    Laten ze maar een aantal panden slopen in de Guldenstraat, bv voormalig pand scholten writers. dat zijn lelijke panden.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

1 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden