Categorieƫn: Nieuws

Klussen aan spoor lopen volgens planning

De werkzaamheden aan Esperantokruising en de Helperzoomtunnel verlopen volgens de planning. Dat betekent dat vanaf aanstaande maandagmorgen 4.00 uur de treinen tussen Assen en Groningen en tussen Groningen Veendam en Weener weer gaan rijden.

De werkzaamheden aan de Esperantokruising hadden wel de grootste impact. Daar werd ruimte gemaakt voor kabels en leidingen naast de toekomstige verdiepte bak voor de Ringweg en schroefpalen die moeten voorkomen dat die bak omhoog komt of verzakt. Ook vonden voorbereidingen plaats voor de eventuele fietstunnel. De voorbereidingen voor de Helperzoomtunnel waren vrijdag al goeddeels afgerond.

In november volgt de definitieve aanbesteding en valt de beslissing of er daadwerkelijk een tunnel komt bij de Esperantokruising, of het Europaplein extra aansluitingen krijgt en het Julianaplein groener wordt dan het oorspronkelijke ontwerp.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

    • Dat heeft ie nooit gezegd. Hij heeft heel netjes politiek correct gezegd (dat moet tegenwoordig anders krijg je van allerlei groeperingen achter je aan die als het moet het tot in de rechtszaal uitspelen en/of je via social media belachelijk maken) dat ALS men gaat besluiten er nog wel een tunnel te leggen dat er in ieder geval al de voorbereidingen hier van worden gedaan. Naar mijn idee mocht het er niet komen is er weinig tot geen schade en mocht men wel besluiten dat die tunnel er gaat komen dan is het minder werk en dus minder oponthoud.

  • Knap hoor. Ongelooflijk wat een planning en uitvoering. Ik vind 't toch altijd weer een kunststukje.

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

48 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden