foto: Bob de Vries
De Studentenpartij DAG gaat onderzoek doen naar de relaties tussen de Rijksuniversiteit en de fossiele industrie. DAG gaat onderzoeken hoeveel invloed energiebedrijven als RWE, GasTerra en Shell hebben op de RUG.
DAG doet dit samen met Dwars (de jongeren van GroenLinks) en de actiegroep Fossielvrij. Zij vragen zich af hoe de RUG dan nog onafhankelijk onderwijs en onderzoek kan garanderen, te midden van deze fossiele giganten. DAG noemt de Energy Academy, een instituut van de RUG dat zich richt op energietransitie, een project voor de bühne.
Bovendien lijkt er sprake van belangenverstrengeling bij twee hoogleraren. De ene werd na een lange carrière in de fossiele industrie hoogleraar geo energy aan de RUG. De ander meldde in een opinieblad dat zijn taak is om de Nederlandse gasindustrie een betere plek in de wereld te geven.
DAG wil nu met een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur inzage krijgen in de correspondentie van de universiteit met fossiele bedrijven.
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…