(c) Kirsten Lembrechts
De elektrische fiets is voor veel forensen in Groningen een goed alternatief. Dat blijkt uit onderzoek van de Studenten Advies Comissie Groningen, in opdracht van Groningen Bereikbaar.
De fietsafstand van 30 minuten vanuit onder meer Bedum, Eelde, Peize, Zuidlaren, Hoogezand of Leek is voor dit vervoermiddel prima te doen. De e-bike is daarmee voor een groot gebied rond de stad een reëel alternatief voor de auto.
Uit een enquête van Groningen Bereikbaar blijkt dat de gezondheid voor bijna driekwart van de gebruikers de belangrijkste reden is om van de auto over te stappen op de fiets. Ruim 60 procent zegt sneller op het werk te zijn, ruim 40 procent noemt kostenbesparing, en bijna 40 procent noemt milieubewustzijn redenen om voortaan de fiets of e-bike te pakken.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Bekijk reacties
Welke fietsenmaker heeft het hier voor het zeggen ?
Heb zelf een extra snelle e-bike (zgn. speed-pedelec, kan tot ca. 45 km/h)... een fantastisch ding.
Voor forensen rondom de stad Groningen naar mijn mening een nog veel beter alternatief voor de auto.