De Voedselbank in Groningen krijgt opnieuw een groot geldbedrag om de verhuizing mogelijk te maken. Een stichting uit de stad die onbekend wenst te blijven, heeft 50.000 euro geschonken. Dit geld moet worden besteed aan duurzaamheid.
De Voedselbank is inmiddels volop bezig in het pand aan de Ulgersmaweg. Het pand blijkt veel meer achterstallig onderhoud te hebben dan aanvankelijk werd verwacht. De gemeente is pandeigenaar en in harmonie met de gemeente worden deze problemen aangepakt.
Dagbestedingsbedrijf Stadsweg, tegenover de Voedselbank, zet mensen in die flink meehelpen. Zij gaan in het gebouw een wand van 12 mater lang beschilderen met afbeeldingen van Stad en Ommeland. Dit onderwerp heeft te maken met het feit dat de Voedselbank op termijn ook als distributiecentrum gaat fungeren voor de provincie Groningen.
De Voedselbank gaat met de gemeente in gesprek om het hele pand vanaf de buitenzijde te isoleren. Samen met bijna honderd zonnepanelen op het dak en door het gebruik van led-verlichting, levert dat een enorme energie- en dus ook kostenbesparing op.
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
Bekijk reacties
De buitenkant kan inderdaad wel een opknapbeurt gebruiken. Waarom heeft de gemeente eigenlijk panden daar? Willen ze er op termijn ook woningbouw realiseren? Dat bevrijdingsmuseum is ook al een pand van de gemeente.