Foto: Mark de Groot
Vakbond VVMC maakt zich zorgen over de veiligheid van machinisten en stewards op de treinen van vervoersbedrijf Arriva. “We willen graag in gesprek met Arriva, maar ze reageren niet op onze verzoeken.”
De vakbond reageert met het uiten van haar zorgen op het nieuws van vorige week. Gedeputeerde Fleur Gräper (D66) maakte namelijk bekend dat er in 2014 te weinig kaartcontroles zijn uitgevoerd in de treinen. “Dat wisten wij al langer”, zegt Wim Eilert van VVMC. “In 2013 hebben we al aan de bel getrokken dat er te weinig personeel op de treinen zit, en dat hierdoor de veiligheid in het geding komt. Of er zit één steward op een trein, wat de veiligheid voor deze werknemer niet ten goede komt, of er is helemaal geen steward, waardoor alles op de machinist af komt. Dat is een onwerkbare situatie.” Ideaalis volgens Eilert dat er op iedere trein twee stewards worden geplaatst.
“We willen dit heel graag bespreken met Arriva. Ik heb al diverse mailtjes verstuurd, maar tot op heden is er niet op die verzoeken gereageerd, waardoor we nu al ruim een jaar lang geen vakbondsoverleg gevoerd hebben.” Volgens Eilert maken ook de FNV en CNV zich zorgen. “We willen graag in gesprek, maar mochten we ook de komende tijd geen respons krijgen, dan sluiten we hardere acties niet uit.”
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Bekijk reacties
Machinisten kunnen zich beter zorgen gaan maken over hun veiligheid in dit, inmiddels overal in Europa rondrijdende, type treinstel. Bij een beetje frontale botsing is hun leven niet zeker gebleken. Er zou een onderzoek hierover gaande zijn maar je hoort of leest er niks meer over...... !!!!!
Wat meer aandacht voor de passagiers lijkt me ook geen overbodige luxe.