Categorieën: Nieuws

Schilderen roze hoekpand kostte 10.000 euro

De kosten van het verven van het inmiddels roze hoekpand Grote Markt/Poelestraat bedragen €10.000. De exposure van deze actie is groot en daarom maatschappelijk verantwoord, zegt B&W.

Een reguliere advertentiecampagne, ondersteund door affiches, zou ook hebben gekund, maar is even kostbaar. Juist op deze plek acht het stadsbestuur de actie verantwoord. Het pand wordt tenslotte volgend voorjaar gesloopt en is bovendien zeer doelmatig vanuit de gewenste aandacht voor het project. De verf blijft op het pand zitten totdat het in voorjaar gesloopt gaat worden. Er is gekozen voor een verf op waterbasis, zo blijft de milieubelasting beperkt. Een vergunning was niet nodig vanwege de tijdelijkheid van de actie en de op handen zijnde sloop.

“Als het zou gaan om beschildering van blijvende aard op een pand dat niet wordt gesloopt dan zouden de schilderwerkzaamheden ernstig in strijd zijn met redelijke eisen van welstand,” zo schrijft het college in antwoord op vragen van Inge Jongman van de ChristenUnie.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • dat had jongman een dag voordat ze die vragen stelde ook al kunnen lezen in het dvhn. kennelijk was ze uit op wat exposure. dat is tegenwoordig ook politiek, toch?

  • TIENDUIZEND EURO?!

    Ik heb het even snel uitgerekend en ja: voor dat geld had je van de ene kant van de Grote Markt naar de andere tramrails kunnen leggen en nog een (klein!) bedragje overgehouden. Maar dat was nuttig geweest en van nuttig houden we in Groningen niet...

    ... dus geven we een afbraakpand eerst nog een likje verf.

    • Wellicht HO rails, voor € 10.000 had men er nog niet eens een directiekeet neergezet. Persoonlijk had ik dit, als ik dit überhaupt al gedaan zou hebben, door leerlingen van een schildersopleiding laten doen.
      Dan was het voor €1.000,00 aan verf en een € 2.500,00 aan steigerhuur geklaard (Gjaltema had hier vast wel een handreiking willen doen)

  • Dit werkje hadden de bouwers van HET MONSTRUM voor nop er wel even tussendoor kunnen/willen doen.

  • Een 'Er gaat niets boven Groningen' spotje op de TV kost al gauw meer aan reclametijd? Dus mooie stunt toch ?

  • Een uitgave van maar liefst € 10.000,00 uit de Groninger gemeentekas voor zo'n 'maatschappelijk verantwoorde' actie, die ook nog eens tijdelijk is?? Wat een schande!

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

24 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden