Foto Gert den Toom
Spoorwegbeheerder ProRail wil toch een noodweg aanleggen bij de Voslaan in Winsum. Dat melden diverse media.
Directeur Pier Eringa van ProRail heeft dit dinsdag aangegeven in een gesprek met boer Willem Stavenga. Eringa bood ook zijn excuses aan voor eerdere opmerkingen, waardoor het leek dat Stavenga schuldig was van de trage onderhandelingen over grondaankoop.
Die aankoop is nodig voor de aanleg van een noodweg langs het spoor, naar een bewaakte spoorwegovergang. Daar reed eerder deze maand een trein een tankwagen aan. Twee jaar geleden viel daar tot tweemaal toe een dode. Door onduidelijkheid van ProRail over koop of huur van de grond heeft de procedure onnodig lang geduurd, erkent Eringa.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Bekijk reacties
Benieuwd of die noodweg richting Winsum gaat of de andere kant op naar de Winsumermeeden? Map: https://www.google.nl/maps/place/Voslaan,+Winsum/@53.3189648,6.5261162,15z/data=!4m5!3m4!1s0x47c9ce8b43fae209:0xacf85a64e3b28df6!8m2!3d53.31885!4d6.5380872
Het beveiligd maken van de overgang kost zo'n half miljoen euro.