Categorieën: Nieuws

Studentenflat Balistraat moet worden gesloopt

Een studentenflat, in de tuin achter Balistraat nummer 6, moet van de rechter worden gesloopt, binnen vijf maanden en op straffe van een dwangsom.

Het gebouw is gebouwd in 2014. Het is 13 meter hoog en er wonen 16 studenten. Omwonenden spanden, met succes, een zaak aan tegen eigenaar Veldboom. Niet via de bestuursrechter maar via de burgerlijke rechter. De bewoners ervaren door het enorme gevaarte een beklemd gevoel, hun zicht is totaal verdwenen, hun huis daalt in waarde door sterk verminderde uitzicht en de student/bewoners geven overlast. De rechter heeft deze bezwaren nu erkend, binnen 5 maanden moet het gebouw worden afgebroken.

Pandjesbaas Veldboom had van de gemeente een vergunning. De rechter oordeelt nu dat hij zelf ook een verantwoordelijkheid heeft ten opzichte van de buren. De wethouder ziet in de uitspraak een bevestiging van zijn beleid: “Wij zeggen tegen ontwikkelaars: ga in overleg met de buurt en bereik overeenstemming met ze. Dat is in het geval van de Balistraat duidelijk niet gebeurd, alleen een bouwvergunning is niet voldoende.” Veldboom laat weten dat hij zich gehouden heeft aan het bestemmingsplan en nadenkt over de vraag of hij in beroep gaat.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • Het bestemmingplan begint bij de gemeente. De gemeente heeft zeker zijn verantwoordelijkheid naar zijn inwoners. Nu niet verschuilen Roeland van der Schaaf alsof jullie zo goed gehandeld hebben!

  • een begin nog veel meer panden die ook zo zijn gebouwt moeten gesloopt worden die pandjesbazen hebben gewoon geen oog voor wat buurt bewoners vinden bouwen maar gemeente kijkt tocht niet nauw bij deze dus wel in de bewoners zijn blij met de uitspraak terecht kijk mar turfsingel nieuwe boteringstraat allemaal panden op elkaar gewoon geen gezicht die een wethouder die helaas niet meer leeft had het al lang tegen gehouden maar de gemeente komt niet altijd voor de bewoners op belang dat een een pandjeshuis wel belangstelling heeft maar verder niets heeft met de ongevinge boeit tocht niet weer een studentenpand erbij kijk maar wat de Indische buurt wordt straten waar geen gezinnen meer wonen wandt de pandjesbazen kopen deze goedkoop woningen of panden op in bouwen om tot studentenhuizen in de rest wat de buurt vindt is niet belangrijk maargoed nu is het anders uitgepakt yes hoera voor de buurt bewoners

    • Dit is toch niet te lezen Albert? Als je niet zo goed kan schrijven is het misschien een goed idee om het eerst even door iemand anders te laten lezen voordat je het online zet.

    • Volgende keer als U iets bericht even een woordencontrole erover heen sturen.Scheelt een hoop taalfouten !

  • Goede uitspraak!
    Hopelijk is dit een stevig signaal naar andere pandjesbazen die het alleen en uitsluitend om het geld te doen is.

  • gefeliciteerd namens De Roestige Bel
    klasse wij hebben ook een blokkendoos achter ons hopelijk doen ze daar ook iets aan .

  • Eindelijk gerechtigheid. Ben alleen bang dat de wethouder wel weer wat bedenkt dat het kan blijven staan.

  • Je denkt toch niet dat Veldboom dit af gaat breken, die gaat echt wel in hoger beroep. Opnieuw ligt ook hier een verantwoordelijke taak voor de gemeente Groningen welke allang een dichtgetimmerd bestemmingsplan en bijbehorende (bouw) wetgeving had moeten realiseren.

    Alles opzij voor de student, de lijfspreuk in het college van B&W van deze gemeente, in 1999 in het leven geroepen door Frank de Vries c.s. (b)lijkt ook hier weer de boventoon te gaan voeren.

  • Uitstekend! Pak die huisjesmelkers maar streng aan. Veel geld verdienen en de buurt met de rotzooi laten zitten. Aso's

  • ik wil graag mee helpen met slopen. volgende week. ik woon gelukkig niet meer in Groningen. aanpakken die huisjesmelkers. en anders zijn vergunning intrekken.

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

24 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden