Categorieën: Nieuws

Uitbreiding bed-bad-brood voorziening

De bed-bad-brood opvang voor asielzoekers en uitgeproduceerde vluchtelingen breidt uit. De uitbreiding is nodig omdat het aantal mensen dat een beroep doet op de bed-bad-brood regeling nog elke maand toeneemt. 

De komende maanden zullen er tijdelijke woonunits worden geplaatst bij de opvang aan de Helsinkistraat. Deze units bieden plaats aan 176 personen. De uitbreiding is tijdelijk, in afwachting van het definitieve bestuursakkoord tussen Rijk en gemeenten.

De vraag naar opvangplekken zal de komende tijd blijven bestaan. Wethouder Ton Schroor: “Uitbreiding is noodzakelijk als je kijkt naar de vraag die er is. Bovendien ben ik tevreden over hoe deze voorziening functioneert. Om verschillende redenen moeten we blijven voorkomen dat deze mensen op straat terecht komen. Uit de resultaten blijkt dat onze aanpak werkt.”

Op dit moment vangt de stichting INLIA 247 mensen op. De uitbreiding biedt plaats aan de verwachte groei van 70 tot 120 personen die het komende jaar een beroep zullen doen op de opvang. Het gaat vooral om personen afkomstig uit de AZC’s in Groningen.

Jikke Overdiep

Bekijk reacties

  • En de 'Nederlandse' dakozen uit de stad? Wat doen we doe daar aan, of liever gezegd wat doen we daar voor?

    Het is te gek voor woorden dat deze mensen énkel een briefadres krijgen en zelf elke dag geld bij elkaar moeten zien te schrapen voor nachtelijke opvang in een daklozencentrum, terwijl asielzoekers in grote getále een zeecontainer, huis of kamer krijgen + 10.000eu inrichtingsgeld, een gratis i-pad of laptop krijgen ivm hun 'gratis' taalcursus met daar bovenop nog eens een uitkering van de staat...!!

    Walgelgelijk en ziekmakend, hoe het kabinet omgaat met het eigen volk, terwijl ze blijven volhouden dat wij 'zo'n sociaal' land zijn... Tja, wel als je kijkt hoe asielzoekers worden geholpen, terwijl Nederlanders het maar uit moeten zoeken...!

    Leve de zorgstaat, leve de economie, leve europa.

    Wat doen we het toch goed!!!

    danny

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

10 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

20 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden