Categorieën: Nieuws

ROOD eist openheid over Irak

ROOD verzamelt woensdagmiddag handtekeningen van jongeren die willen dat de Tweede Kamer open kaart speelt over Irak. ROOD is de jongerenafdeling binnen de SP.

Donderdag debuteert de Tweede Kamer over het verlengen van Nederlandse deelname aan de oorlogsmissie. Nederland zou dan tot eind 2017 deelnemen aan die missie. Volgens ROOD zijn maar weinig mensen op de hoogte van de verlenging. ROOD-woordvoerder Hans de Waard: “Beslissingen over oorlogen waar Nederland aan mee doet worden zoveel mogelijk geheim gehouden. Dat mensen het er niet mee eens zijn, is namelijk maar onhandig. Wij vinden dat belachelijk. Het is tijd voor een nieuwe oproep aan de regering voor openheid over Irak.”

Afgelopen jaar gooide Nederland bommen op Irak en Syrië. Nu heeft België de bombardementen overgenomen van Nederland. De kans is groot dat Nederland dit straks ook weer doet. Ook wil de Tweede Kamer 200 Nederlandse militairen uitzenden. De Waard: “Stapje voor stapje gaat Nederland zo door met de oorlog, maar er wordt nooit in zijn geheel aandacht besteed aan de gevolgen, laat staan aan alternatieven. De geschiedenis laat zien dat landen niet beter worden van westerse deelname. Gewone mensen zijn hier de dupe van en dat moet onmiddellijk gestopt worden.”

De actie van ROOD vindt woensdag plaats tussen vijf uur en half zes op het Academieplein.

Jikke Overdiep

Recente berichten

FC Groningen huurt aanvallende middenvelder Younes Taha voor één seizoen van FC Twente

FC Groningen heeft een huurdeal gesloten met FC Twente. De Trots van het Noorden huurt…

6 minuten geleden

BN’es abseilend het dak van Forum af voor televisieprogamma

De huiskamer van de Stad was vandaag het toneel van filmopnames. Met een touw in…

43 minuten geleden

Martini Ziekenhuis gebruikt onderwijsbril waarmee artsen in opleiding door de ogen van de chirurg kijken

Sinds kort kunnen artsen in opleiding tot specialist live meekijken met operaties in het Martini…

2 uur geleden

Onderzoek UMCG: Virtual Reality werkt tegen psychoses

Een behandeling met Virtual Reality (VR) werkt goed bij mensen met psychose en zelfs sneller…

4 uur geleden

Hoofdstation vanaf zondag weer bereikbaar vanaf zuidzijde, maar nog niet voor iedereen

Vanaf komende zondag rijden de treinen weer van en naar het Hoofdstation van Groningen. Reizigers…

6 uur geleden

Student & Stad wil dat studenten weer gratis naar Groninger Museum kunnen

De fractie van Student & Stad wil dat studenten weer gratis toegang kunnen krijgen tot…

7 uur geleden