Categorieën: Nieuws

Nieuw elan voor landgoederen

De landgoederen van Eelde en Paterswolde worden fraaier en beter bereikbaar gemaakt.

Er komen nieuwe stinzenplanten, bomen en struiken. De parken krijgen negentien nieuwe zitbanken en tien versleten bruggen worden vervangen.

Nieuwe fietsroutes verbinden straks de landgoederen met andere natuurgebieden én de stad Groningen. De entree van De Braak en Vennebroek krijgt een poortfunctie met een nieuwe parkeerplaats.

De landgoederen zijn zo’n 250 jaar geleden ontstaan als zomerverblijf van notabelen uit de stad, in de bossen op de zandrug van Noord-Drenthe. Deze bevoorrechte Groningers hadden er een fraaie plek om te wonen. Ze konden er bovendien mee laten zien dat het ze voor de wind ging.

In vroeger tijden fietsten hele families vanuit de stad naar landgoed De Braak om daar tegen een dubbeltje entree uit te waaien en te recreëren.

Menno van Duinen

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

1 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden