Categorieën: Wijken

Ecoduct Meedenpad krijgt infopaneel

Het nieuwe ecoduct Meedenpad over de Oostelijke Ringweg wordt dinsdagmiddag geopend. Ook wordt een infopaneel onthuld. Dat gebeurt door wethouder Mattias Gijsbertsen.

De gemeente legt hier en daar groene corridors aan waarlangs dieren zich kunnen verplaatsen zonder gevaar te lopen. Het ecoduct biedt vier meter ruimte aan fietsers en wandelaars, en 3,5 meter aan dieren. De banen worden gescheiden door een haag van bottelrozen.

Tegelijk met het ecoduct wordt een groot interactief infopaneel onthuld aan de voet van de oostelijke hellingbaan. Daarop kunnen belangstellenden zelf diersporen checken en analyseren welk dier gepasseerd is.

 

Foto: aanleg ecoduct in maart

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

26 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden