Categorieën: Nieuws

Zwoegen en zweten op meest betwiste eindexamen

Het is een periode waar vier, vijf of zes jaar naar toe is gewerkt, maar donderdag is het dan eindelijk tijd voor de allerlaatste loodjes: de eindexamens op het voortgezet onderwijs.

De examens begonnen donderdag voor de havo met het vak Maatschappijwetenschappen. Voor de vwo’ers stond Nederlands op het programma. “Het is altijd een bijzondere periode”, zegt docent Nederlands Kim Weeber van het CSG Wessel Gansfort. “De spanning, de stress, de zenuwen. Je ziet het deze dagen allemaal voorbij komen.”

Op het Wessel Gansfort doen donderdag 42 kandidaten eindexamen Nederlands. Het eindexamen geldt binnen het onderwijs als betwist. Leerlingen en docenten noemen het zelfs een onmogelijke opgave. Voor het huzarenstukje moeten namelijk door de kandidaten teksten worden gelezen waar multiplechoice-vragen over gesteld worden. Vorig jaar bleek echter dat bij verschillende vragen meerdere antwoorden gegeven kunnen worden, die allemaal goed zouden kunnen zijn. Vanuit het onderwijs wordt er daarom gezegd dat het verstandig zou zijn om er een examen van te maken met open-vragen.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

1 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

2 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

3 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

4 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden