Bewoners van de Beijumerweg hebben maandagochtend een actie gehouden tegen de hoge snelheden die daar soms worden gereden. Veel automobilisten houden zich niet aan de maximum snelheid van 30 km per uur.
Een groot aantal bewoners hebben vanwege de actie hun auto aan de andere zijde van de weg geparkeerd, voorzien van een VVN poster achter de voorruit. De actie leverde een aantal boze gezichten op, maar vooral duimpjes, een teken van begrip.
Veilig Verkeer Nederland heeft er metingen verricht. De resultaten daarvan worden binnenkort bekendgemaakt. De buurt hoopt dat daardoor hardrijders zich bewust worden van hun rijgedrag.
Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…
Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…
Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…
Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…
De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Bekijk reacties
Pardon ..? En die Scooters dan .,.?
Die moeten ze gewoon helemaal verbieden.
Nog beter: Wisselend parkeren.
Het ene voertuig links van de weg, de volgende rechts, met een tussenruimte van c.a. 20 meter.
Dus ongeveer twee buslengtes.
Dat zal gegarandeerd werken tegen die wegpiraten.
Want wel rekening houden met de doorgang voor vrachtverkeer, of hulpdiensten zoals brandweer.
Ik zou het fietspad wat nu over de Korrewegbrug gaat, gaan verleggen langs de vrije busbaan om hierna voor gemotoriseerd verkeer de oude situatie te gaan herstellen, dus de wijk ontlasten via de route Ulgersmaweg i.p.v. zoals het nu gaat via de Beijumerweg.
Aan de andere zijde, de keuze schijnt nog steeds te zijn om deze stad te willen laten groeien, dus eigenlijk zul je, hoe vervelend misschien ook, moeten aanvaarden dat het vooral de naaste bewoners uit de van Starkenborgh wijk zelf zijn welke te hard rijden.
Ik begrijp niet dat VNN meewerkt aan een actie die zorgt voor een extra onveilige situatie. De situatie daar is altijd al onoverzichtelijk met verkeerd geparkeerde auto's (binnen vijf meter van een kruispunt mag niet geparkeerd worden), maar gisterochtend wat het echt compleet onoverzichtelijk. Dat er (bijna) nooit ongelukken gebeuren, komt door de alertheid van diezelfde mensen die daar iets te hard rijden.