Foto: Door Silver Spoon - Eigen werk, CC BY-SA 3.0, $3
Treinreizigers tussen Groningen en Zwolle hebben maandagavond flinke hinder ondervonden van de gevolgen van verschillende defecte spoorwegovergangen. Hierdoor ontstond er vertraging en werden diverse treinen opgeheven.
De problemen begonnen rond 20.30 uur. Verschillende spoorwegovergangen tussen Groningen en de Hanzestad gingen niet dicht, of bleven juist gesloten terwijl er geen trein in de buurt was. Het gevolg was dat treinen bij de overgangen stapvoets moesten rijden, en daarbij ook gebruik maakten van de tyfoon. (Toeter, red.)
Spoorbeheerder ProRail meldde rond 23.30 uur dat de problemen verholpen waren, en dat het treinverkeer hervat kon worden.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
Bekijk reacties
Tussen Zwolle en Groningen bevinden zich 77 spoorweg overgangen.
Dit sleept zich al, van af ex minister Carla Peys die 350/500 miljoen nodig had om ze allemaal te verwijderen /veranderen in viaducten en tunnels.
Zeg Pieter, waarom niet een paar bypasses maken. Zwolle is een echt overstap station vanuit het Noorden om daar pas de keuze te maken voor Oost / West of Zuid.
Bijvoorbeeld door
Veendam - Stadskanaal - Emmen - Almelo naar Zwolle (oost)te rijden, en dan niet tussendoor stoppen bij elke dikke boom. Maar goed dan moeten de kleine gemeenten wat inschikken en gemeente HS een station als hoofdstation aanwijzen dat is best lastig daar in Oost Groningen.
Bij Wierden zijn ze druk bezig om een en ander te electrificeren.
Kampen centrum bereikbaar te maken vanuit het noorden. Is 1-2 km spoor geeft een (west ) verbinding.
Al met al kan het 'Herfkens' ontlasten maar je hebt ook voor de trajecten als geheel alternatieven.
willem bel me of app me 0684048671 dan zal ik je oplossingen betreft het spoor laten zien gr Pieter C.J.Muijzert