Categorieën: Nieuws

Voedselbank pleit voor meer ondersteuning armen

Mensen die gebruik maken van de voedselbank, zouden daar eigenlijk veel sneller uit moeten kunnen komen. Zij hebben vaak nauwelijks mogelijkheden om aan de armoede te ontsnappen, omdat ze bezig zijn met overleven. Daarnaast hebben gezinnen vaak meerdere problemen. 

Op basis van dat thema organiseert de voedselbank vrijdag 20 november een conferentie. Mede-initiatiefnemer Connie Eldering hoopt dat er ideeën ontstaan om op een andere manier naar armoede te kijken.”We willen op een andere manier kijken naar het fenomeen voedselbank, een positieve manier. Anders kijken naar de problematiek van de mensen. En natuurlijk kijken wat we kunnen doen om die mensen te ondersteunen”, zegt Eldering.

Directeur van de voedselbank Ulfert Molenhuis stelt dat een gebrek aan geld nog altijd het grootste probleem vormt. “Armoede is een natuurlijk probleem van deze stad, 20 procent van de kinderen groeit op in armoede. Daar moeten we met zijn allen heel hard aan werken. We leven samen, in groepen, een een wijk, in de stad. Als mensen niet mee kunnen komen, moeten we er met elkaar voor zorgen dat die mensen weer omhoog getild worden”, zegt Molenhuis.

De conferentie vindt aanstaande vrijdag 20 november plaats bij de voedselbank aan de Oosterhamrikkade. Iedereen is welkom om mee te praten.

Thomas van der Haar

Bekijk reacties

  • Beste medewerkers van de Voedselbank.
    Ik heb uw bericht gelezen in mijn computer.
    Ik zou graag een dezer dagen met u een gesprek aangaan.
    Ik heb altijd gewerkt in de gezondheidszorg.
    Daarnaast heb een ruime visie op het leven.

    Ik heb een aantal jaren mijn eigen praktijk gehad als therapeut.
    Hopende u hiermee van dienst te zijn,
    Hartelijke groet,
    Marja de Man

  • LEUKE MEELEVENDE REACTIE! Van harte welkom op de 20e november en als dat niet lukt kunnen we een afspraak maken op de Voedselbank.

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

17 seconden geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

10 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden